חברת וי-גארדן (Vgarden), בבעלות קיבוץ גן-שמואל וחברת הדר-פוד, תקים בסין בשותפות מפעל לייצור גבינות טבעוניות, שישווקו במזרח אסיה, לאחר שחתמה על עסקה עם חברת לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי, הנכנסת להשקעות בתחום הפודטק. לאומי פרטנרס תשקיע כ- 55 מיליון שקל בוי-גארדן לצורך הרחבת פעילותה הבינלאומית. במקביל, ממשיכה החברה להרחיב גם את פעילותה המקומית ובכוונתה להגיע בשנה הקרובה לכ-1,500 נקודות מכירה. 

Vgarden מייצרת מוצרים אלטרנטיביים וטבעוניים בהם גבינות, ממרחים, חמאה טבעונית מופחתת שומן, לאבנה טבעונית וקו מוצרי מאפה ותחליפי בשר על בסיס חלבון אפונה, ללא חומרים משמרים וללא אלרגנים כגון גלוטן או לקטוז. מוצרי החברה נמכרים תחת המותג “משומשו”, הן ללקוחות פרטיים דרך רשתות השיווק והן ללקוחות מוסדיים כגון פיצריות, בתי קפה וחברות קייטרינג. החברה הוקמה על ידי קיבוץ גן שמואל ובועז ועומר אליאב, מתוך ראייה כי הביקוש למוצרים טבעוניים נמצא בעלייה מתמדת יחד עם המודעות הגוברת למזון בריא. 

הקמת המפעל בסין הינו חלק ממהלך לשיווק מוצרים טבעונים באירופה, צפון אמריקה, אסיה, רוסיה, ואוסטרליה. במסגרת זו, הקימה החברה בראשית השנה מפעל לייצור גבינות טבעוניות באוסטרליה בשותפות עם חברת ההפצה הגדולה ביותר ביבשת לשוק הטבעוני. במסגרת ההסכם, הוקמו קווי ייצור לגבינות טבעוניות בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, בשימוש חומרי גלם שחלקם מיוצרים במפעל החברה בקיבוץ גן-שמואל ובידע ייחודי שפותח בחברה. 

לדברי אייל אדוט, ממייסדי החברה, “אנו רואים בשותפות עם לאומי פרטנרס שותפות חשובה ותשתית חזקה להמשך קידום חזון החברה להתפתחות גלובלית וייצוב תהליכי הייצור של המוצרים בכל מקום אפשרי על פני הגלובוס. לדברי עומר אליאב, ממייסדי החברה, שותפות זו גם מספקת פלטפורמה איתנה להמשך ההשקעות בפיתוח מוצרים חדשים פורצי דרך, שיהיו מונגשים לכל דורש וישימו את Vgarden כשחקן משמעותי בתחום הפודטק הגלובלי.